Triumfował Grzegorz Stępniak

Po jeździe indywidualnej na czas i krótkim odpoczynku uczestnicy XXX Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour 2015" stanęli w sobotę na starcie kolejnej odsłony tych zmagań, liczącej 144 kilometry. Najlepiej z peletonu finiszował Grzegorz Stępniak, reprezentant CCC Sprandi Polkowice.

Drugi z sobotnich etapów rozegrany został na historycznej dla tego wyścigu trasie z Kalisza do Kazimierza Biskupiego. Jeszcze przed pierwszą lotną premią w Cekowie, którą wygrał Adam Stachowiak z Kolss BDC, stawka zawodników podzieliła się na cztery grupy. Później na czele jechał pięćdziesięcioosobowy peleton z przewagą blisko dwóch minut nad pozostałymi uczestnikami. Przed Koninem był on już znacznie liczniejszy, a triumfatorem wcześniejszych premii w Tuliszkowie oraz Rychwale został Eryk Latoń, kolarz CCC Sprandi Polkowice, dwukrotnie punktował też na drugich miejscach Błażej Janiaczyk, reprezentant Kolss BDC. O czołowych lokatach tego etapu decydował finisz z peletonu po przejechaniu dwóch rund w Kazimierzu Biskupim. Pierwszy linię mety miął Grzegorz Stępniak, drugi był Andriy Kulyk (Kolss BDC), trzeci Mateusz Nowak (Domin Sport).

Najaktywniejszym zawodnikiem po etapach został Błażej Janiaczyk (Kolss BDC), w klasyfikacji punktowej prowadzi Jiri Hochmann (Dukla Praga), w klasyfikacji U-23 Eryk Latoń, a w klasyfikacji U-20 Patryk Górecki (KS Pogoń Mostostal Puławy). Tytuł agresywnego na trzecim etapie przyznano Łukaszowi Owsianowi (CCC Sprandi Polkowice).

W klasyfikacji generalnej na czołowych miejscach  sytuacja nie uległa zmianie. Prowadzi Andriy Wasylyuk, drugi jest Sergiy Lagkuti (obaj Kolss BDC), trzeci Łukasz Owsian.

Wyścig zakończy niedzielny etap z Błaszek do Kalisza. Po pokonaniu 163 kilometrów kolarze finiszować będą na ul. Nowy Świat.