Uciekał Czajkowski, zwyciężył Dąbkowski

Po efektownym finiszu z peletonu zwycięzcą pierwszej odsłony XXIX Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour 2014" został Konrad Dąbkowski z ActiveJet. Dzisiaj uczestnicy tych zmagań, otwierających etapowy sezon w kraju, rywalizowali na liczącej 166 kilometrów trasie ze startem i metą w Warcie.

Na starcie pierwszego z czterech etapów stanęło 133 kolarzy. Po przejechaniu 50 kilometrów na samotny atak zdecydował się Mateusz Czajkowski, zawodnik Wibatech Fuji Żory, który sukcesywnie zwiększał prowadzenie i miał przewagę, wynoszącą nawet 5 minut nad grupą zasadniczą. Wygrał on drugą premię, na trzeciej również był pierwszy, ale jego przewaga czasowa stopniała do 3 minut.

Sześć kilometrów przed metą kontrolujący sytuację na trasie peleton doszedł uciekiniera, a kilka minut później wjechał do Warty, aby tuż przed 18.00 finiszować na ulicy Zachodniej. Triumfatorem został Konrad Dąbkowski, kolejne miejsca zajęli dwaj zawodnicy Dukli Praga - Alois Kankovsky i Milan Kadlec. Na czwartym miejscu linię mety minął Eryk Latoń z BDC MarcPol, który okazał się najlepszym w kategorii młodzieżowej.

Najaktywniejszym zawodnikiem dnia został Mateusz Nowaczek, reprezentujący LMG KK Ziemia Brzeska. Na kolejnych lotnych premiach zajmował on odpowiednio pierwsze i dwukrotnie drugie miejsce. Tytuł agresywnego zawodnika etapu przypadł zasłużenie Mateuszowi Czajkowskiemu.

Jutro o godzinie 9.00 pierwszy z zawodników wyruszy na 14-kilometrowy odcinek jazdy indywidualnej na czas, której start i meta usytuowane będą przed firmą Jutrzenka Colian w Opatówku. Po krótkim odpoczynku rozpocznie się trzeci etap. Na 15.00 zaplanowano start honorowy z kaliskiego Rynku Głównego, start ostry będzie miał miejsce na ul. Warszawskiej. Po pokonaniu dystansu, liczącego 148 kilometrów, kolarze walczyć będą o czołowe lokaty na trzech rundach w Kazimierzu Biskupim.