Wiktor Gałdyn wywalczył tytuł Wicemistrza Polski Szkółek Kolarskich

Ogromne powody do zadowolenia po minionym weekendzie ma z pewnością Wiktor Gałdyn, reprezentant Szkółki Kolarskiej działającej przy naszym klubie. Podopieczny Jakuba Dąbrowskiego wywalczył w niedzielę tytuł Wicemistrza Polski Szkółek Kolarskich. To efekt wybornego występu zawodnika z Wału Matejki w wyścigu ze startu wspólnego, który odbył się w ramach Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich.

Zmagania, które odbywały się przez dwa dni w Raszkowie, rozpoczęły się od jazdy indywidualnej na czas. W tej konkurencji z dobrej strony zaprezentował się Michał Grabowski, który zajął 5. miejsce w klasyfikacji uczniów klas VI. Reprezentant Szkółki Kolarskiej KTK Kalisz uzyskał czas 9:12,70. Do zwycięzcy stracił 31 sekund. W trakcie pierwszego dnia wyścigów solidnie pojechali także Wiktor Gałdyn i Marceli Pera, którzy w zmaganiach klas VII zajęli odpowiednio 13. i 14. miejsce.

Największą jednak radość nasi zawodnicy przeżywali w niedzielę. Właśnie wtedy, odbywały się wyścigi ze startu wspólnego. Znakomicie w rywalizacji uczniów klasy VII na dystansie 32 kilometrów spisał się Wiktor Gałdyn, który pokonał ten dystans w czasie 52:10. Mocna jazda kaliskiego kolarza zaowocowała zdobyciem tytułu Wicemistrza Polski Szkółek Kolarskich na rok 2020. Podopieczny Jakuba Dąbrowskiego ustąpił jedynie Kacprowi Mientkiemu z Torunia.