Wiktoria blisko podium

W środę rozpoczęły się w Gdyni Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Podczas jazdy indywidualnej na czas juniorek wysokie czwarte miejsce zajęła Wiktoria Polak z Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego.

Podopieczna trenera Krzysztofa Dąbrowskiego pojechała ambitnie i miejsce na podium przegrała z Klaudią Bielawską z UKS Koźminianka Koźminek o dziesięć sekund. - Nie wiem, czy traktować to w kategorii sukcesu, czy porażki - stwierdził kaliski szkoleniowiec. - Na przygotowania Wiktorii do tych zawodów nie pozostał bez wpływu zakłócony przez jej problemy zdrowotne cykl przygotowań. Pomimo tego z determinacją odrabiała ona podczas kolejnych treningów zaległości i potwierdziła w Krokowej, że należy do ścisłej krajowej czołówki.
Wśród juniorek triumfowała faworytka Marta Jaskulska, zawodniczka BCM Nowatex Ziemia Darłowska.
Dalsze lokaty zajęli podczas jazdy indywidualnej na czas juniorzy KTK Kalisz. Najwyżej sklasyfikowany z nich był dwudziesty szósty, a zwycięzcą został, podobnie jak przed rokiem, Filip Maciejuk z KS Pogoń Mostostal Puławy, uzyskując lepszy wynik od wicemistrza Polski - Wiktora Richtera,

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym
Krokowa/Gdynia, 21-25 czerwca 2017 r.
juniorzy
jazda indywidualna na czas/dystans 19,8 km - 1. Filip Maciejuk/KS Pogoń Mostostal Puławy/26:08.27, 2. Wiktor Richter/UKS Koźminianka Koźminek/26:48.05, 3. Mateusz Kostański/KLTC Konin/27:34.44, 4. Damian Papierski/UKS Koźminianka Koźminek/27:41.28, ... 26. Mateusz Kuczma/29:23.93, ... 30. Jakub Bielak/29:43.17, ... 38. Mateusz Jakubasz/wszyscy KTK Kalisz/30:08.28
juniorki
jazda indywidualna na czas/dystans 14,4 km - 1. Marta Jaskulska/KS BCM Nowatex Ziemia Darłowska/22:00.47, 2. Kinga Kalembkiewicz/KLKS Azalia Brzóza Królewska/23:11.04, 3. Klaudia Bielawska/UKS Koźminianka Koźminek/23:27.22, 4. Wiktoria Polak/KTK Kalisz/23:37.83, ... 10. Aleksandra Trzebińska/UKS Koźminianka Koźminek/24:07.25